• https://tr-tr.facebook.com/DurusoyHasereIlaclamaMerkezi/
  • https://twitter.com/durusoyilaclama

İlaçlama

İLAÇLARIMIZ HAKKINDA

DURUSOY LTD. ŞTİ. ilaçlama servisimiz ile Halk Sağlığı alanında ilaçlama usul ve esasları kanununun kurallarına uygun olarak ilaçlama ( böcek, fare) hizmeti vermekteyiz. İlaçlamalarımız eğitimli, uzman personellerimiz tarafından Sağlık Bakanlığı onaylı olan ilaçlarla yapılmaktadır. İlaçlama da kullanılan bütün sıvı ilaçlar, jel ilaçlar ya kemirgen ilaçlarının insan ya da hayvan sağlığına hiçbir zararı yoktur. Kullanılan ilaçlar tamamen yasaldır. İlaçlarımız WHO ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olup , FATURASIZ ilaçlama yapılmamaktadır.

ULV İLAÇLAMA

ULV kullanmak İşgücü ve zamandan tasarruf sağlar. Seralarda diğer makinarla ilaçlama yapıldığında oluşan nem fazlası ULV cihazlarının kullanımında oluşmaz. Yağmurlu havada bile ULV cihazı ile ilaçlama yapılır. ULV ile yapılan ilaçlamada,İlaçın bitki üzerinde çok iyi tutunması dolayısıyla etkin ilaçlama yapılır. ULV cihazlarımızda İlaç damla çapı istenilen oranda ayarlanabilir.ULV cihazlarımız 0-45 micron arası ayarlana bilme özelliğine sahiptir. Her zararlı için mutlaka etkili doz uygulanmalıdır.Dozlama düzgün yapıldığında U.L.V. Cihazı, örtüaltı sebze yetiştiriciliğinde zararlılara karşı yüksek etki sağlamaktadır. ULV cihazımızda suda erimesi şartı ile toz ve sıvı her türlü ilaç atılır. ULV ile ilaçlamada,ilaç bitki arasına ve yaprak altlarına kolaylıkla ulaşabildiğinden, tam bir kaplama yapabilmektedir. . İlaçlamadan önce evcil hayvanların mekandan çıkarılmaları gerekmektedir İlaçlanacak mekanda bebek oyuncaklarının kalıdırlarak ilaç ile teması kesilmelidir Açıkta gıda maddesi bırakılmamalıdır Akvaryum gibi taşınamaz canlılar varsa üzeri ıslak bir bezle örtülmelidir İlaçlama sırasında mekanda maskeli personel hariç biçbir canlı bulunmamalıdır İlaçlama yapıldıktan sonra ev iki saat kadar kapalı tutulmalıdır 2 saat kapalı durduktan sonra mekan 2 saat kadar havalandırılmalıdır Uygulamadan sonra personelin telkinlerine ve uyarılarına dikkat edilmelidir. JEL İLAÇLAMA

Haşere mücadelesinde uygulanan tekniklerden en önemlilerinden biri jel ilaçlama yöntemidir. Diş macunu kıvamında olan ilaç ufak noktacıklar şeklinde sürülmek sureti ile uygulanmaktadır. Bu ilaç yuva kuran haşerelerin ortadan kaldırılması ve yuvadaki haşerelerin (gözükmeyen haşereler) öldürülmesi için ideal bir yöntemdir. jel ilaçlama birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. --FONKSİYONLARI-- : Jel ilaçların kokuları ve tadları ile haşerleri cezbeden bi yapıya sahiptir. Kokusu insanlar için rahatsız edici değildir. Zira sadece haşerelerin yapıları düşünülerek üretilen bir ilaç türüdür. Hamam böceği gibi haşereler jelin kokusunu alır almaz yerler. Bu yöntem haşerelerin birbirlerinin ölülerini yemesi özelliğine göre hazırlanmıştır. Jel ilacı yiyen haşere öldükten sonra, çevrede bulunan diğer haşerler ölen böceği yer; her ölen böcek yendiği için jel ilaç büyük bir haşere kitlesine bulaşmış olur. Böylece mekandaki mevcut haşere problemi ortadan kaldırılmış olur. --ÖZELLİKLERİ: Sadece haşereler üzerinde etkilidir, insanlar ve evcil hayvanları rahatsız etmez. Rahatsız edici kokusu yoktur En büyük özelliği bu ilaç mekana uygulanırken, mekanın terkedilmesine gerek yoktur. Jel ilaçlaması yapılmadan önce herhangi bir hazırlığa gerek yoktur İlaçlama yapıldıktan sonra herhangi bir temizlik yapmaya gerek yoktur Kalıcı özelliği ile mekanda uzun süreli koruma sağlar.
EV İLAÇLAMASI

Ev ilaçlaması denildiğinde akla ilk gelen her türlü zehirle haşerelerin imha edilmesi gibi yanlış bir anlayış söz konusudur. Oysaki ev ilaçlaması esnasında kullanılan ilaçlar mutlak suretle bakanlık onaylı ve de havaya karışmayan solunum yolu ile insana zarar vermeyen ilaçlar kullanılmalı vede bu işlem sırasında profesyonel ekipmanlar kullanılmalıdır. Unutulmamalıdır ki profesyonel olarak yapılmayan ev ilaçlaması insan sağlığı açısından büyük riskler taşımakta bazı durumlarda ölümle bile sonuçlanabilmektedir. -Kendi ve aile sağlığınızı riske atmamak ve de var haşere probleminizden kalıcı olarak kurtula bilmek için mutlaka konusunda uzman olarak hizmet veren sağlık bakanlığından onaylı ve de en önemlisi kullanmış olduğu ilaçlar dünya sağlık örgütü (WHO) tarafından kabul görmüş olan profesyonel ev ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeye özen gösteriniz. Sizlerde ev ilaçlama hakkında daha detaylı bilgi sahip olmak ve de merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulabilmek için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Konusunda uzman olan personellerimizden haşereler ve çözüm yolları hakkında ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. Unutmayınız ki, sizin ve ailenizin sağlığı herşeyden önemlidir. Ev ilaçlama Servisi hizmeti veren firmamız daima sizin yanınızdadır.


  İŞYERİ İLAÇLAMA

İşyerlerimiz yaşamımızın büyük bir bölümünü beklide evimizden daha fazla zaman geçirdiğimiz alanlardır. Doğal olarak bu kadar fazla zaman geçirdiğimiz iş yerlerimizde etrafımızda haşerelerin bulunmasını istemeyiz. Çalışma alanlarımızın mümkün olduğunca hijyenik olması sağlığımız açısından büyük öneme sahiptir. İşyeri ilaçlama yapılırken uygulamanın profesyonel olarak yapılması gerekli olup, ön fizibilite çalışmaları yapıldıktan sonra uygulamaya başlanması gerekmektedir. Bir işveren olarak firmanıza işyeri ilaçlama yaptırmaya karar verdiğiniz anda büyük bir sorumluluk altına girmiş olacaksınız. Çünkü ilaçlama esnasında ya da sonrasında var olacak tüm problemlerden sadece siz değil tüm çalışanlarınızda etkilenecektir. Profesyonel olarak yapılmayan uygulamalar ve de hatalı ilaç kullanımları insan sağlığı açısından telafisi olmayan zararlar verebilmektedir. Özellikle korsan olarak ifade edilen ruhsatsız firmalar tarafından kullanılan kimyasallar, genellikle tarım ilacı olup yapılarında var olan kansorojen maddeler uygulama yapılan alan üzerinde tortu ve de kalıntı bırakmaktadır. Bunun neticesinde bu firmaların vermiş olduğu zararlar sadece ilaçlama anı ile sınırlı kalmamakta etkisini uzun süre devam ettirmektedir. Haşere ve kemirgenler iş yerlerimiz de ki sağlık koşullarınızı olumsuz yönde etkilemekle beraber, çalışanlarından almış olduğunuz verimde düşüş olmakta bununla beraber çok çeşitli ölçülerde maddi kayıplara da sebebiyet vermektedirler.. İşyeri ilaçlama yaptırmadan önce ön keşif personeli talep edebilirsiniz. İşletmenizde yapılan ön keşif sırasında yapılan raporlama ile, soruna karşı yapılacak olan uygulamaları an be an takip etme şansına sahip olabilirsiniz. Kendi ve çalışanlarınızın sağlığını riske atmamak ve kalıcı garantili çözümlere en ekonomik koşullarda ulaşmak için sizleri de Çare ilaçlama firması ile çalışmaya davet ediyoruz. Unutmayın özellikle kemirgen sorunlarınız da yapılan hatalı ilaç seçimleri, bu zararların sizler tarafından görülemeyen ve de ulaşılamayan alanlarda ölmelerine sebebiyet vermekte bunun neticesinde alanınız üzerinde oldukça maliyetli olan tadilat sorunları ile karşı karşıya kalınmaktadır İşyeri ilaçlama sorunlarınız ve keşif olanaklarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için danışma hattımızı arayabilir ücretsiz ön keşif talep edebilirsiniz. konusunda uzman olan keşif personellerimiz sizlerin haşeresiz ve kemirgensiz steril bir çalışma ortamına sahip olabilmeniz için gerekli olan tüm tedbirleri önceden tespit ederek riskler oluşmadan önlem almanız sağlanmakta, böylece çalışanlarınız ve müşterileriniz istenmeyen görüntüler ile asla karşılaşmamaktadır. Firmamız huzurlu çalışma ortamlarını sağlamanın yanı sıra sosyal sorumluluklarının daima bilincinde olup çevre ve insan sağlığına vermiş olduğu önem ile de kendi sektöründe daima öncülük etmeye devam etmektedir.


 FARE İLAÇLAMASI
Farelere ani öldürücü uygulama uygulanırsa bir süre etki sağlanabilir ama uzun süreli etki sağlanması zordur canlı yakalama uygulanırsa sadece ortamda bulanan fareler yakalanır ama farelerin gelişi engellenemez. Farelerde en çok uygulana yöntem uzaklaştırma yöntemidir. Bu yöntemde kilitli fare istasyonlarının içine ani öldürücü özelliği olmayan yemler yerleştirilir ve yemi yiyen fareler cinsine göre üç ila yedi gün arasında ölümü gerçekleşir. Fareler ölümlerin neden kaynaklandığını anlayamaz ve ortamdan uzaklaşma gereği hissederler. Bu uygulama takip gerektiren bir uygulama çeşidi olup kesin sonuç alınan bir uygulama çeşididir. Fareler çok hızlı hareket eden ve çok hızlı üreyen hayvanlardır. Fareler diğer haşerelerden farklı bir yapıya sahiptir ve dünyanın her yerinde yaşayan, hem otçul hem de etçil beslenen hayvanlardır. Yapıları türlerine bağlı olarak değişmekle beraber vücut biyolojileri aynıdır. Farelerin türüne göre yaşadığı yerler değişkenlik gösterir. Bazıları lağımda, bazıları sularda bazıları da tamamen doğada yaşarlar ve yaşadığı çevreden beslenirler. Bunun yanında fareler besin olarak böcekleri, ölü hayvan leşlerini ve atık olan her şeyi yerler. Fareler çeşidine ve türüne göre faklı sayıda çoğalırlar. Bazı fare türleri yılda 4 bazıları ise yılda 6 defa doğum yapabilir. Farenin dişlerinin özelliği çok sert cisimleri dahi kemirebilir olmasıdır ve bazen mermer gibi sert cisimleri dahi kemirirler. Bu kemirilme aşamasında farenin dişleri körelir fakat farenin dişlerinin özelliği dişlerin kendisini yenilemesidir. Özellikle elektrik kablolarını kemirip bulunduğumuz ortamda tehlike yaratma olasılığı yüksektir. Farelerin her parmağının uç kısmında düz duvara tırmanabilecek kadar güçlü tırnakları bulunur, bu sayede çok yüksek yerlere tırmanabilirler ve çok hızlı koşarlar. Fare kuyruğunu genellikle tutunma aracı olarak kullanır. Farelerde burun başın ön kısmındadır ve çok güçlü koku alma hissine sahiptirler bu nedenle fareler birçok hayvanı kokusundan tanır. Ayrıca yiyeceklerin kokusunu da çok uzaktan algılarlar. Farelerin tükürük salgısı da narkoz etkisinde olduğu için insan ve hayvanları pasif durumda yakaladıkları zaman, özellikle geceleri bu canlıların kulak, burun, dudak ve parmaklarını kemirerek yerler. Tükürüğünün özelliğinden dolayı canlılar bunu fark etmezler. Tarlalara, ambarlara ve evlere dadanarak insanın besin kaynaklarına ortak olurlar. Korunaklı yapılarda yaşamayı yeğleyen birçok fare türü, depolanmış yiyecekleri tüketen, her çeşit araç ve gereci kemiren, hatta virüs, tifüs,veba gibi salgın hastalıkları taşıyabilen önemli zararlılardır. Fare ile mücadelede ise uzaklaştırma yöntemi uygulanır. Rodentisit içeren yem ile fare ilaçlaması fareler ve sıçanlar için kullanılmaktadır. Fare ilaçlama da rodentisit içeren yemler kemirgen gözlem istasyonlarına yerleştirilir ve farenin yemi yiyerek yerleştiği ortamı terk etmesi sağlanır. Fare yemi yedikten sonra yuvasına döner ve 3 ila 8 gün arasında yavaş etkiyle ölmesi sağlanır. Dolayısıyla aynı sürüden birkaç fare yuvasında öldükten sonra, o fare sürüsü yerleşmiş oldukları alanı terk ederler. Fare ilaçlaması yapılırken iç alanlarda fare yemlerinin yerleştiği istasyonlar 10-20 metre aralıklarla, dış alanlarla ise 20- 40 metre aralıklarla yerleştirilir. Fare ilaçlama da gözlem istasyonlarına fare yemlerinin yerleştirilmesinin nedeni ise, farelerin yemi yuvalarına taşımasını önler, yemi hava koşullarına karşı korur, kazayla yenme riskini azaltır, temiz bir uygulamadır. Güvenilir beslenme alanları ve kolay gözlemleme sağlar.


 KOKULU BÖCEK İLAÇLAMA

Yoğun böcek problemi olan mekanlarda kokulu ilaçlar ile uygulama yaptığımızda, bulunduğunuz ortamı minimum 4 saat terk etmeniz gerekmektedir. Kullandığımız ilaçlar; ilaçlama yapılan ortamda leke yapmaz, çok detaylı temizlik gerektirmeden elinizin dokunduğu yerler ve özellikle mutfakta açıkta tabak, bardak gibi gıda ile temas eden materyallerin temizlenmesi gerekir. Uçucu ve ani öldürücü ilaçların kokulu olmasının yanı sıra flash out özelliği nedeniyle böcekleri yuvalarından çıkarması artı bir özelliktir. Tüm uçan, yürüyen ve sürüngen haşereleri öldürme etkisine sahiptir. Ayrıca kokulu ilaçları ULV cihazıyla haşere bulunan ortama puskürtme yöntemiyle uygulandığı zaman ince partiküller halinde tavana kadar ulaşıp, yere yavaş yavaş düşmesi nedeniyle en ince noktalara kadar ulaşma özelliği bulunmaktadır.KOKUSUZ İLAÇLAMA HAKKINDA

Kokusuz ilaçlama günümüz diğer ilaçlama çeşitlerine göre daha çok tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Böcek ilaçlarının ağır kokusu ve hassas insanlar üzerindeki etkileri bilindiğinden, bilim adamları tarafından yeni üretilmiş bir üründür. Kokusuz ilaçlama insanlarda etkisiz olacağı etkisini bırakmakta fakat kokulu ilaçlara göre hiçbir farkı bulunmamaktadır. Alanbiyo ilaçlama olarak sipariş formunda veya telefon ile görüşmenizde kokusuz ilaçlama talep ettiğinizde ilaçlama hizmetinizi kokusuz olarak alabilirsiniz. İlaçlama hizmeti aldığınız kurumların insan sağlığına dikkat etmesi çok önemlidir, kokusuz ilaçlama kullanımında eğer kaliteli ve avrupa standartlarına uygun ilaç kullanılmazsa zehirlenme olasılığı daha yüksektir. Kokusuz ilaçlama yapılırken zehrin kokusunun olmaması solunurken fark edilmemesi anlamına da gelmektedir. Kamu kuruluşlarında, okullarda, hastahanelerde ve camilerde kullanılan bu ilaçlama türünde insanların rahatsız olmaması amaçlanmıştır. Her türlü haşere için kullanılmakla birlikte bulunduğunuz yeri terk etmeden profesyonel bir ekip ile ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.